Published by admin on 16 grudnia, 2021

Karma dla pupila – jak spośród tak wielu wyłowić tę najlepszą?

Podając jedzenie swojemu zwierzakowi jesteśmy w stanie zaobserwować jego reakcję na nie. Po spożyciu pies może być pogodny albo też umęczony – to właśnie powinno przesądzać o tym, czy obstaje zmienić pokarm czy też nie. Czym kierować się w trakcie kupna?

Published by admin on 26 października, 2021

Otyłość i kłopoty zdrowotne

Otyłość obecnie jest problemem dotyczącym sporego odsetka społeczeństw. Skutki tego stanu rzeczy są niezbyt pozytywne. Człowiek z otyłością może mieć problemy z poruszaniem się o własnych siłach. W niektórych przypadkach człowiek będzie znajdować się jedynie w pozycji leżącej, ponieważ nie jest już w stanie wstać z łóżka. Natomiast im większa otyłość, tym więcej różnorodnych chorób może z tego wyniknąć.

Published by admin on 21 września, 2021

Choroby cywilizacyjne – Otyłość

W dzisiejszych czasach społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewystarczającą ilość aktywności fizycznej, a to prowadzi do chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość. Tylko 2 % z nas uważa się za otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych obywateli! Poza brakiem ruchu, nadwadze sprzyjają takie czynniki jak złe, nadmiar soli, destabilizacja gospodarki hormonalnej wywołana zarówno środkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak i jedzeniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.