Published by admin on 26 grudnia, 2022

Zęby jak perły? Poproszę!

W dzisiejszych czasach o piękny uśmiech nie jest trudno. Gabinety stomatologiczne gwarantują nam bogatą ofertę swych usług, od leczenia ubytków po leczenie ortodontyczne. Jeszcze całkiem niedawno aparat na zębach zakładały głównie nasze latorośle. Dziś, coraz częściej zakładają go kobiety w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, jeżeli zawsze był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym powodem krzywienia się zębów u dorosłych osób są tzw. trzecie zęby trzonowe. Wyrastając, spychają pozostałe zęby przez co przyczyniają się do powstawania wad zgryzu. Toteż jeśli się pojawiają, warto udać się do specjalisty. Ortodonta (więcej) sprawdzi, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo innowatorskich, bez przerwy doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, najnowsze badania pokazują, że większość Polaków posiada ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem braki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się pochylać, co w konsekwencji prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zbywamy problem, tym poważniejsze są następstwa naszych zaniedbań.

Stomatologia stale ewoluuje więc wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być złym wspomnieniem. Leczenie kanałowe (więcej tutaj), do tej pory szczególnie nielubiany zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem i robiony jest nowoczesnymi instrumentami.

Idealną metodą na przywrócenie naturalnego uśmiechu, wyglądu twarzy są implanty (źródło). Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane bez narkozy. Lekarz dentysta (zobacz dentysta wrocław) wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać względnie wysokie koszt ich założenia, ale są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym często w gabinetach możemy wybrać możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć równych i śnieżnobiałych zębów Annie Czartoryskiej czy Angelinie Jolie. Dziś każdy z nas może takowym się szczycić.

#stomatologia#uśmiech