Published by admin on Wrzesień 21, 2020

Zagrożenie zdrowia i udzielanie pierwszej pomocy

Groźne dla zdrowia i życia zdarzenia, mogą spotkać każdego z nas. Bardzo często, w wyniku takich wypadków, dochodzi do zatrzymania krążenia, a więc następuje stan bezpośredniego zagrożenia życia. Co należy wtedy robić?

W takich chwilach trzeba błyskawicznie podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową, która podtrzyma podstawowe funkcje życiowe, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. W miejscach dużych skupisk ludzkich od niedawna można spotkać urządzenia zwane automatycznymi defibrylatorami. AED, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny, można obecnie kupić w wielu miejscach: zakładach pracy, na stadionach, basenach czy lotniskach oraz w każdym miejscu publicznym, w którym doszło do zatrzymania krążenia w czasie ostatnich 2 lat – rodzaje defibrylatorów na . Są czytelnie oznaczone i gotowe do zastosowania. Ich obecność wymaga od nas umiejętności posługiwania się AED.

Nim profesjonalny zespół ratowników otworzy kuferek (wypatrz promocje) lekarski (tego rodzaju: ), nasze działania mogą zatrzymać chorego przy życiu.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że świadomość społeczna na temat udzielania pierwszej pomocy ulega zmianie na lepsze, to cały czas jest niewystarczająca. Bywa, że działania świadków zdarzenia ograniczają się tylko do wezwania pogotowia. Niestety na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli posiadają wiedzę teoretyczną, zdobytą podczas kursu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne przyswojone na szkoleniu z pierwszej pomocy, to boją się je wykorzystać.

Ta oferta trener personalny sopot jest niezwykle atrakcyjna i jeżeli szukasz większą ilość wiadomości na opisywaną tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Panuje powszechne przekonanie, że jeżeli nie jesteśmy absolwentami studiów medycznych, to „lepiej czekać na karetkę”. Prawda jest zupełnym przeciwieństwem tego twierdzenia. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia KAŻDE działanie jest lepsze od bezczynności.Wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy jest społeczeństwu wyjątkowo potrzebna.

Nie zapominajmy, dzięki jej wykorzystaniu może zmniejszyć się statystyka zgonów, którym można by zapobiec. Statystyka jest tutaj jedynie smutnym odzwierciedleniem. Dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy jesteśmy w stanie uratować komuś życie, dać drugą szansę. Po drugie, sami dla siebie nauczmy się tego minimum, kilku naprawdę prostych czynności ratujących życie

.

Źródło: http://czarmed.pl/
#karetka#lekarz#pogotowie