Published by admin on 30 listopada, 2022

Wszyscy wiemy, że by zachować smukłą sylwetkę, musimy regularnie trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi stare polskie motto. Jest ono całkowicie prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z istotniejszych czynników, które pozwalają nam utrzymać szczupłą sylwetkę i zdrowie na wiele lat.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy ćwiczą każdego dnia, twierdzą, że plusów płynących z tego typu treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się w ciele endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się zatem objadać słodyczami, by poczuć zadowolenie. Regularne treningi wpływają zatem dobrze na naszą psychikę i na nasze ciało. Następne plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele osób, które zawsze próbują wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Pewnie jest to wina lenistwa, które zostało utrwalone przez całe życie. Jeśli ktoś wiecznie siedział przed komputerem, to ciężko mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Trzeba więc mocno się zmotywować, nie przesuwać treningu na tzw. wieczne jutro i zacząć małymi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt wiele, ponieważ można zrobić sobie krzywdę. Dlatego trzeba rozkręcać się powoli. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen czy jazda na rowerze. Jeżeli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej zmotywowani do częstych treningów, to należy zapisać się przykładowo na aerobik lub zumbę.

Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, świetnym rozwiązaniem może być przykładowo joga. Rozciągniemy przykurczone mięśnie oraz zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.
#ćwiczenia#trening#życie