Published by admin on 3 stycznia, 2022

wspierający leczenie odgniaty

Wiele kobiet na całym globie skarży się na niewygodną i dokuczliwą dolegliwość, mianowicie na odciski. Powstają one w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji stóp oraz źle dopasowanego obuwia. Proces ich powstawania jest nieskomplikowany. Są one efektem ciągłego nacisku lub tarcia. Podczas takiego procesu skóra w celu ochrony tworzy tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie eleminowane powodują nieestetyczny wygląd oraz wielokrotnie uporczywy ból. Dlatego podczas kupna obuwia trzeba wziąć pod uwagę jego wygodę i dopasowanie do stopy, nie powinny one powodować oratć i ran. Natomiast jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o właściwą profilaktykę.

stopy

Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyróżnić możemy dwa typy odcisków, są to nagniotki i modzele. Te pierwsze powstają w wyniki noszenia przesadnie ciasnych butów zabieg (np. przejdź dalej) pozostałych kłopotliwych fragmentów i uwydatniają się w szczególności na palcach bądź też między nimi. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej uciążliwy i trudny do pozbycia się. Modzele z kolei pojawiają się na podeszwie stopy, na pięcie lub paluchu, a są następstwem nadwyrężenia lub nierównomiernego obciążenia stopy. Zazwyczaj są znacznie twardsze od nagniotków, nie posiadają rdzenia i mają ciemnożółta barwa.

Aby nie doprowadzić do ich pojawiania się należałoby zatroszczyć się o nabycie miękkiego obuwia, aplikować sobie talk do stóp oraz należycie je nawilżać. Jednak zazwyczaj, bardzo często pomimo wielu starań mogą powstać na nowo i co w takiej sytuacji? Jest wiele profesjonalnych kremów, plastrów oraz preparatów na odciski, ale niejednokrotnie ich cena jest mocno wygórowana, dlatego należy wypróbować domowe sposoby. Jeżeli nie uśmiecha ci się wydawać pieniędzy na drogie specyfiki do stóp wystarczy pomyśleć o własnym lekarstwie na odciski. Istnieje kilka metod, które pomogą rozprawić się z tą nieprzyjemną dolegliwością (dowiedz się).

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że pokrojone części zalejesz octem i pozostawisz na godzinę. Po tym czasie przyłóż na chore miejsce, zawiń bandażem i nie ściągaj przez 9 godzin. Kolejnym patentem jest okład z cytryny, której plaster przykleja się na odcisk przez plus mimus godzinę. Aspiryna także zaskoczy cię pozytywnie. Wystarczy rozpuścić 2 tabletki w zapelnionej szklance wody i z powstałego płyny wykonać okład, który należy zawinąć folią spożywczą i odczekać kwadrans.

To tylko jedne z licznych przykładów, które ułatwią eliminację odcisków, lecz należy pamiętać, że lubią one wracać. W takiej sytuacji warto mimo wszystko udać się do specjalisty i zapytać o profesjonalny preparat do ich zlikwidowania.

#odcisk#preparat#profilaktyka#stopa