Published by admin on 4 stycznia, 2022

Gdzie kupić polecane na rynku suplementy dla sportowców?

Najczęściej spotykanym wyobrażeniem odżywek dla kulturystów są zakazane środki przyspieszające rozrost mięśni, aż do niespotykanie dużych rozmiarów. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to bardzo wymagająca dyscyplina. Na zawodach zawodnicy są klasyfikowani nie tylko ze względu na mięśnie, bardzo ważna jest również właściwa postawa, prezencja i jak najmniejsza tkanka tłuszczowa. Żeby to osiągnąć, kulturyści układają wraz z trenerem dopasowany plan aktywności na cały rok, a tuż przed konkurencjami poddają się rygorystycznej diecie redukującej tkankę tłuszczową. Taki styl życia jest bardzo szkodliwy dla organizmu, i w większości z tego względu kulturyści stosują duża liczbę rodzajów odżywek i suplementów.

Zdrowie jest najważniejsze

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu niedoboru substancji odżywczych. Kulturyści dostarczają je sobie więc w postaci tabletek czy płynów. Poza kompletem substancji odżywczych, trzeba zadbać o równowagę między kwasami tłuszczowymi. Zazwyczaj polega to tylko na wchłanianiu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to istotna czynność, dla utrzymania serca kulturysty w dobrej kondycji, żeby było w stanie przetransportować tlen do każdej grupy mięśniowej.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Oprócz serca, niezwykle znaczące jest utrzymanie stawów w wystarczającej kondycji – w szczególności w trakcie ostrych treningów.

Pragniesz zgłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://www.drstawowska.pl/) – wejdź w link i przejdź do nowej witryny pełnej interesujących wpisów.

Stawy narażone na większe obciążenia szybciej ulegają zużyciu, co może znacznie skrócić karierę sportowca. W celu zachowaniu stawów w wystarczającej kondycji, stosuje się specjalne suplementy diety zawierające dużą ilość białka kolagenowego. Jednym z tego rodzaju suplementów jest często wybierany wśród zawodników flexit.

Mięśnie są tak samo istotne

Poprawienie muskulatury i szybszy wzrost mięśni w naturalny sposób jest wykonalne, zawodnicy używają głównie preparatów, które przyspieszają produkcję tlenku azotu w organizmie. Ma to zwiększyć ukrwienie mięśni, co z kolei powoduje wzrost efektywności treningu. Są to poza tym środki stosowane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, zapewniają one bowiem znaczny skok siły i energii. Preparaty takie zwykle bierze się przed treningiem, mają postać łatwo wchłanialnych kapsułek. Najpopularniejszym środkiem używanym przez zawodników jest nitrobolon

.

#Diety#kulturystyka#Kwasy#mięśnie#sport#stawy#tłuszcz#treningi