Published by admin on Maj 14, 2020

W jaki sposób obecna kosmetologia może sobie radzić z niekorzystnymi zmianami w wyglądzie.

Wraz z upływającymi latami nasze ciała będą się zmieniały, i to niestety na gorsze. Skóra traci swoją dawną sprężystość, a w wielu miejscach zaczynają się pojawiać mniejsze i większe fałdki, niekoniecznie dodające uroku. Na część z takich problemów duży wpływ ma sposób życia. Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, przemęczenie i stres to podstawowe elementy powodujące problemy z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że takie zaniedbania są szybko widoczne, lecz ich wyeliminowanie wcale nie jest takie proste i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Na szczęście w dużym stopniu w powrocie do formy bardzo może pomóc współczesna kosmetologia, proponując dużą ilość zabiegów redukujących niepożądane objawy i dających lepszy wygląd. Na przykład w przypadku występującej bardzo często pomarańczowej skórki kobiety do wyboru będą miały liczne zabiegi na cellulit (kliknij to), za pomocą jakich będą się mogły uporać z tymi uciążliwymi i brzydkimi problemami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przyrządów zdecydowana większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie powodująca praktycznie żadnych efektów ubocznych.

Kolejnym obszarem, jaki jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak często spotykany tłuszcz. Jeszcze do niedawna podstawową techniką jego eliminacji była tradycyjna liposukcja kolan (zobacz na stronie). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy wbijanych pod skórę igieł, przez które usuwa się komórki tłuszczowe. Jednak jest on mocno inwazyjny, wymaga poważnej ingerencji w organizm i niekiedy rodzi rozmaite powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Dlatego też coraz bardziej zaczyna się z niego rezygnować na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i dokładniejszych metod. Ostatnio bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, używająca fal o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczu. W przeciwieństwie do typowej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, dzięki czemu eliminuje się możliwość pojawienia się licznych powikłań. Liposukcja ta używana być może na całym ciele, nie ma żadnych problemów aby za jej pomocą redukować przykładowo tłuszcz na twarzy (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć).

#organizm#skóra#tłuszcz