Published by admin on 6 listopada, 2021

W jaki sposób możesz zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że ZHP to organizacja, do której ma szansę przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu po lekcjach, nie nauczyszsię więc tam na przykład języka obcego.Masz szanse za to zobaczyć w jaki sposób można sobie poradzić w licznych momentach życiowych jak funkcjonować w grupie, i jak być dobrym liderem.

Zaczynając w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce otrzymasz znaczek zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), albo krzyż harcerski (12 lat i więcej). zaczniesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, a także pozostałych zabawach. Niektórzy myślą, że harcerze spędzają większą część czasu w lesie z gitarą i śpiewając. To naturalnie nieprawda, gdyż zajmują się wieloma pozostałych rzeczami, niemniej wiele zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie masz szansę rozwijać swoje zainteresowania – kup sprzęt harcerski online.

Wiele osób jeździ na przykład po całej Polsce i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy wygrywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna sfera chodzi do klubu jeździeckiego lub starają się brać udział w przedstawieniach teatralnych. W wakacje tworzone są obozy na różne tematy, więc w tym czasie mamy szansę brać udział w w mnóstwie wspaniałych akcjach: zdobywać szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznać różne zakamarki naszego kraju.Jak wstąpić do ZHP? Dobrze kontaktować się z przyjacielem albo koleżanką, którzy są już w harcerstwie – internetowa składnica harcerska.

Z pewnością kogoś takiego znasz, a jeśli nie to może harcerze mieszkają niedaleko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam mogą dowiedzieć się można zapisać dziecko do drużyny harcerskiej. Tak jak w każdej innej organizacji, również w ZHP członkowie mają prawa i obowiązki.

Najistotniejsze z nich to płacenie corocznej składki członkowskiej, a także stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to uzyskasz niezwykle wiele, bogaty program, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wszystkie działania harcerzy tworzone są pod nadzorem przeszkolonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Stroje i pozostały ekwipunek masz okazję dostawać w rozmaitych miejscach, najskuteczniejsza jest jednak internetowa składnica harcerska.

#dziecko#las#teatr#zajęcia#ZHP