Published by admin on 16 grudnia, 2021

W jaki sposób efektywnie zmagać się z otyłością – opaska żołądkowa jako najlepsze wyjście

Teraz mnóstwo osób walczy z problemem otyłości. W współczesnych czasach kłopot otyłości jest ogromnie nagminny i mnóstwo osób na co dzień boryka się z tym kłopotem. Oczywiście nadwagę i otyłość można przezwyciężyć, aczkolwiek nie jest to łatwe i wymaga dużego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania i uporczywości.

dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
By skutecznie zrzucić zbyteczne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim właściwa dieta a także aktywność fizyczna. Jednakże nie u każdego przyniesie to satysfakcjonujące wyniki. Więc aktualnie ogromnie dużą popularnością cieszy się zabieg, który efektywnie pozwala pozbyć się otyłości – tak zwana opaska żołądkowa.

Włożenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, który znany jest już od wielu lat. Cechuje się on niesłychanie dużą skutecznością i przynosi naprawdę duże efekty, bowiem już w ciągu dwóch lat można pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a często nawet jeszcze więcej. Opaska taka znakomicie sprawdza się więc w wielu różnych przypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski żołądkowej, która jest zaopatrzona w balon żołądkowy dopuszczalne jest regulowanie tempa odchudzania.

dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem szczególnego płynu, jakim jest wypełniany, zaś w zależności od jego stopnia zaciśnięcia podejmuje się mniejsze lub większe ilości pokarmu. Założenie takiej opaski trwa blisko 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, później pacjent przyjmuje środki znieczulające. Jeszcze tego samego dnia po wykonaniu operacji pacjent winien rozpocząć siadać, aczkolwiek zalecany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do całkowitej sprawności i typowej aktywności wraca się najczęściej po kilku tygodniach.

Zaabsorbował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Cię także ten wciągający artykuł (https://pl.babor.com/) – on nawiązuje do podnoszonej kwestii.

Koszt założenia takiej opaski to około 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten adresowany jest głównie do osób otyłych, których BMI wynosi powyżej 40, natomiast inne metody odchudzania są nieskuteczne. Co więcej operacja taka polecana jest również osobom, jakie mają rozliczne problemy zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak na przykład cukrzyca, zespół bezdechów sennych czy również nadciśnienie.

#operacja#otyłość#pokarm#sprawność