Published by admin on Luty 6, 2020

W dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych musi być obowiązkowe

Warto uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również znacznie większa szansa na pracę na wyższym stanowisku. Według rożnych badań wzrasta w Polsce udział ludzi mogących się pochwalić znajomością co najmniej jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób dobrze mówi po angielsku, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie powinny dziwić. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasie komunizmu. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu czuje teraz wstręt do Rosji . Wraz z zmianami zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, ale trzeba powiedzieć, że jedni mówią lepiej, inni gorzej. Niemniej, dzięki tej znajomości łatwiej wyjeżdża się nam za granicę, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.

Wraz z nastaniem nowych czasów pojawiły się również inne języki (nauka języków obcych). Obok angielskiego najczęściej uczono niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo potrzebne, Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja to też silny kraj, francuski tymczasem o jeden z najważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono też włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest niezmienne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest szalenie przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka (zobacz https://www.super-edu.pl/korepetycje/matematyka/ruda-slaska) języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – komunikowanie się za pomocą języków afroazjatyckich) to ciekawy pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.
#języki#słowniki#Znajomość języków