Published by admin on 26 grudnia, 2021

Rynek gier wybiera Minecraft

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, przeważnie premierę mają gry średnie, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Zresztą, identycznie jest z muzyką czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Murdered: Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednak więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz ma kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie kształtować. Prace nad tą grą zaczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra projektowana jest na platformie Java. To bardzo istotne, ponieważ oznacza to, iż odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w większości gier, jakie teraz powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest świeży i niepowtarzalny.

Zaabsorbowała Cię omawiana problematyka? Kliknij więc ten link i zobacz więcej na stronie (http://www.artykulyreligijne.pl/ikony-matka-boska). Tamte materiały też Cię niezwykle zaciekawi!

Główny komunikat brzmi: 50 milionów sprzedanych gier Minecraft! No tak, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie. W czasie, gdy, jeden z twórców tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, dodatkowo nasunął się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Dzisiaj, gdy piszę ten artykuł wynik 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Aby to pojąć, przyjrzyjmy się na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony osób.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.

#autor#gra#konsola#Nintendo#Play Station#wynik