Published by admin on Luty 8, 2020

Przedmioty ortopedyczne, które przyspieszają rekonwalescencję i ułatwiają normalne funkcjonowanie.

Rekonwalescencja po bolesnym wypadku albo rehabilitacja przebiegną lepiej, jeżeli skorzystamy ze wspomagaczy które można dostać w sklepach ortopedycznych. Znajdziemy tam produkty, które pomogą w leczeniu schorzeń kręgosłupa i jemu pochodnych. Ale okazuje się, że w tych sklepach można nabyć też na przykład poduszki niezastąpione w czasie jazdy samochodem i pościel.
Podstawą rekonwalescencji po wypadkach czy urazach związanych z kręgosłupem, jest utrzymanie właściwej postawy ciała oraz nieobciążanie operowanych miejsc czy kończyn. Sprzymierzeńcem jest profilowana poduszka do spania – przecież przesypiamy czasem 1/3 część dnia. Poduszka ortopedyczna sprawdzi się zarówno u dorosłych, jak i maluchów (wejdź na stronę po więcej informacji). Jeżeli potrzebujemy dobrego oparcia także w ciągu dnia, na pewno docenimy szeroki wybór poduszek przystosowanych do komfortowego siedzenia. Kobiety w ciąży również znajdą w ofercie sklepu ortopedycznego coś dla siebie.

Okrągła, przypominająca wyglądem małą oponę podusia albo trapezowa poduszka między nogi to bardzo pomocne rzeczy. Na trudny czas po porodzie możemy nabyć pas brzuszny, umożliwiający swobodne poruszanie się i zapobiega pojawieniu się przepukliny pooperacyjnej lub zrostów. Pas wykonany jest z przewiewnego materiału i jest zapinany na rzep wzdłuż całej szerokości. Pas brzuszny poprawi komfort nie tylko kobietom po porodzie, lecz także przyspieszy i ułatwi powrót do zdrowia osobom po wszelkich operacjach brzucha.

Złamana noga

Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dokucza nam ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa, pas ten rozmasuje obolałe miejsca. Jako podparcie dla naszej głowy i odcinka szyjnego w podróży przyda się stabilizator w kształcie rogala, który powoduje, że mięśnie szyi nie nadwyrężają się nadmiernie, a głowa pozostanie w tej samej, komfortowej pozycji, a co za tym idzie spanie w pozycji siedzącej nie będzie powodować dyskomfortu. Żeby zachęcić dzieci do jazdy z rogalikiem, wybierzmy stabilizator w dobrym rozmiarze i ulubionym kolorze maluszka. Jeśli rogal nie przypadł nam do gustu, można zaopatrzyć się w komfortowy zagłówek. Przytwierdzamy go po prostu do oparcia w miejscu głowy.

Sam zabieg i późniejsze etapy leczenia to sprawa szalenie istotna w przypadku poważnych schorzeń, jednak zapewnienie wygody po zabiegach lub w czasie trwania rekonwalescencji i rehabilitacji w warunkach domowych jest sprawą pierwszorzędną. Jeśli istnieją przybory, które mogą to ułatwić, wykorzystajmy je!

#operacja#Rehabilitacja#sklep ortopedyczny#zabieg