Published by admin on Lipiec 8, 2020

Pospolite zabiegi dermatologiczne – na czym polegają.

Zakłady kosmetyczne pękają w szwach. Nieraz z najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi poprawy naszej skóry, ciała, paznokci zwracamy się do fachowców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej lubiane w dzisiejszych czasach zabiegi. W istocie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy także nadpotliwość jako trudność dzisiejszych czasów.

sprawdź

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe albo stałe pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos wyrywany jest wraz z cebulkami w przeciwieństwie od depilacji, gdzie cebulki zostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą zazwyczaj wykonuje się w domu – epilacja zwykle wymaga udania się do zakładu kosmetycznego. Wyróżnia się kilka wariantów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja lub ultradźwięki. Nadpotliwość – nasz odsyłacz – to temat bardzo wielu osób (sprawdź polecaną stronę) . Każdy toczy batalię z potem, choć jego emitowanie to potrzebny dla zachowania zdrowia proces fizjologiczny. Pocenie się zabezpiecza organizm przed przegrzaniem. Rzecz w tym, że u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w zimny dzień. Nadpotliwość albowiem to osobista sprawa. Skutecznymi sposobami na walkę z poceniem to aplikowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie wspierają warto siegnać po zasypki, czy też zastosować kurację (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni oraz stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem wojuje się też od środka. Jego wydalanie ogranicza picie naparu z szałwii lub zażywanie ziołowych kapsułek. Pod opieką lekarza można stosować leki przystępne na receptę ( na nieszczęście mają efekty uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy z kolei jest przeznaczone m.in. dla osób z cerą tłustą i trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami. Rekomendujemy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na łagodnym, w pełni monitorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni, czy czyszczenie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega kreowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam wywiązać się z tematami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie bardziej efektywny, dla drugich mniej. Wskazane jest aby jednak skorzystać z omawianych usług, żeby się o tym przekonać.

#depilacja#hydrabrazja#kosmetyczka#pot#zabiegi