Published by admin on 2 grudnia, 2021

Posiadasz nadmiar wolnego czasu? Więc nie siedź apatycznie

Często narzekamy na brak czasu, ale wbrew pozorom, w momencie gdy posiadamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy chyba na konkretny bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, ale nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który miałeś oglądać, jednak nigdy nie miałeśna niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (seriale komediowe), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (horrory serialowe) albo serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie dokończyłeś go. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które zwykle nie masz czasu. Mogą to być również te ogólnie rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (w końcu ogarniesz strych albo wyrwiesz chwasty), ale także przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Są czasami tego typu drobne zaległości, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie ten moment, aby naprawić zepsutą półkę lub odświeżyć zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz też odnowić swoje stare znajomości. Na pewno masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, lecz po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z osobą, którą dawno miałeś okazji spotkać, by powspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz również tak normalnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie widzę siebie za parę lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie mamy czasu w codziennej krzątaninie naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które posiadamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć nas samych.
#komputer#serial#wolny czas