Published by admin on 29 grudnia, 2021

Ocal życie porzuconego psa – z jakiego powodu powienieneś przemyśleć adopcję psa ze schroniska.

Osoby, które podejmują się opieki czworonoga, wiedzą, że jest to spora odpowiedzialność. Jednak z miłości do naszego pupila stać nas na pewne poświecenia, a nasz pies odpłaca się całkowitym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle pomyślności by spotkać na swojej ścieżce człowieka, który o nie zadba.

Ocal życie niechcianego zwierzęcia

polecana oferta

Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu

Na przekór trendowi na szlachetne psy, wciąż są osoby, które wybiorą małego, bezdomnego burka. Posiadanie psa z szlachetnym rodowodem nęci, są one niezwykle urodziwe, nierzadko obdarzone wyjątkowymi przymiotami. Jednak trzeba mieć na uwadze, że tych zwierząt nikt nie porzuci, one zawsze znajdą ciepły dom. Z tego powodu nie zapominaj zwierząt, które nie miały tyle szczęścia w życiu.

Zastanów się czy opłaca się wydać duże pieniądze na szlachetnego psa, czy może bardziej właściwe jest zabranie go z ulicy i ocalenie jego życia? Wstąp do pobliskiego schroniska dla zwierząt i zrób rozeznanie – może któryś ze zwierzaków chwyci Cię za serce. W schronisku napotkasz na psy wszelkich ras i gabrytów, z pewnością któryś przyciągnie Twoją uwagę. Będziesz również mógł przebierać w wieku. Te małe mogą jeszcze wymagać tresury załatwiania się na dworze, te bardziej wiekowe na pewno są już ułożone – kliknij tutaj.

Przygarnąłem zwierzaka! Co dalej?Jeżeli jestes już szczęśliwym właścicielem psa, następnym zadaniem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz musiał mieć dla niego smyczy, obróżkę i jedzenie. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zajrzeć do działu „zabawki dla psa” i wybrać coś dla swojego pieszczocha. W asortymencie będzie mnogość najróżniejszych akcesoriów – latające freesbe, gumowe kości, pluszaki – wszystko przy użyciu czego psy mogą wyładować nadmiar siły i trochę polatać.

Należy wystrzegać dokarmiania psa przysmaki dla psa pożywieniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego odpowiedni pokarm i może sprowadzić kłopoty żołądkowe. Zabronione powinno być karmienie psa słodyczami! Mimo, że ją uwielbiają, to czekoladki przyczyniają się do wytwarzania się szkodliwych toksyn, a te z kolei wpływają na układ pokarmowy, mózg czy serce.

Gdy tylko możesz, staraj się nie opuszczać swojego pupila na cały dzień. Nie zapominaj o wyjściach na dwór przynajmniej 3 razy dziennie. Twój pies z pewnością zrewanżuje się bezwzględną miłością i oddaniem!

#dom#miłość#nauki#ofercie#serce