Published by admin on Marzec 25, 2020

Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często także w kobietach – tak silnych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport lubiany w wielu krajach. Nic nie wzbudza w mężczyznach – a bardzo często też w kobietach – tak wielkich emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała duża liczba klubów, które ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są rzecz jasna Włochy, słynące ze znakomitych piłkarzy. Tamtejsze drużyny odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi krajami. Nie można się więc dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, wobec tego firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednakże rzeczywiście skromne, ponieważ prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, który błyskawicznie zaczął się rozrastać. Ostatecznie, firma ma postać międzynarodowego imperium o szerokim zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się dystrybuowaniem interesujących komiksów, jakie w dalszym ciągu są uwielbiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak odnaleźć też naklejki oraz karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest faktycznie znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów dotyczących rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były nadzwyczaj ważnym wydarzeniem. Panini album zawiera karty z graczami drużyn, jakie brały udział w mistrzostwach. Odnaleźć w nim można również dopracowane w najdrobniejszych szczegółach naklejki, prezentujące między innymi godła poszczególnych drużyn piłkarskich. Jest to więc oferta przede wszystkim dla miłośników tego sportu, którzy interesują się też jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma dalej szybko się rozwija, a jej działania skupione są przeważnie na rynku piłki nożnej – na tej stronie kupisz karty UEFA. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Ponadto, trudni się dystrybucją tych akcesoriów, które tematycznie powiązane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy działa nie tylko we Włoszech, ale także na terenie innych państw, gdzie piłka nożna jest uwielbiana, a wszystkie rozgrywki gromadzą tysiące fanów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce również można znaleźć proponowane przez firmę albumy. Są one łatwo dostępne, w tym w internecie.
#album#karta#mistrzostwa#piłkarz#sport