Published by admin on 9 listopada, 2021

Mogłoby się wydawać, że w epoce dostępnych wszędzie tabletów i komputerów taki archaizm jak planszówki nie powinien istnieć

Rzeczywiście w którejś chwili świat zaczął się zachwycać nowoczesnymi gadżetami, symbolem rozrywki został ekran laptopa albo komputera. Coraz więcej ludzi grało albo samotnie, albo w internecie, z innymi osobami, ale w dalszym ciągu było to spędzanie czasu przy sprzęcie elektronicznym. Zwłaszcza zaczęli w tym przodować nastolatkowie, którzy zawsze byli na bieżąco z najnowszymi technologiami. I przy takich okolicznościach było niemal pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną przy ciekawej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie zaczną całą swoją rozrywkę opierać o najnowsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co wieszczyło wiele osób, ta ponura wizja się nie spełnia. Rzecz jasna komputerowej rozrywki nikt nie zatrzyma, bo jest to raczej niemożliwe, ale w ostatnich latach rosnąca liczba osób zaczęła sięgać po jedną z najstarszych form rozrywki, czyli gry planszowe.

W tego typu gry ludzie grali setki lat temu, a obecnie ta forma spędzania wolnego czasu przeżywa ogromny rozkwit. Bardzo przyczynili się do tego wydawcy takich gier, co roku wypuszczanych jest kilka pozycji, które stają się światowymi hitami. Obecnie sprzedawane planszówki czasami posiadają bardzo skomplikowaną fabułę i mogą dostarczyć rozrywki na wiele długich wieczorów. Planszówki kupić dzisiaj można w wielu miejscach. Hipermarkety zauważyły już potencjał takich produktów i całkiem sporo tytułów zaczęło się pojawiać na sklepowych półkach.

Powstają także profesjonalne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko można kupić pudełka z grami, lecz także sporo przydatnych dla graczy akcesoriów i dodatków. Zakupów można dokonać m.in. na tej stronie. W większych miastach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków (zobacz – nauka pływania kraków) czy Warszawa, istnieją również stacjonarne sklepy, posiadające szeroką propozycję dla wielbicieli tej rozrywki.

Kliknij ten link! To naprawdę świetna witryna (www.lemans.pl/sklep/), przeczytasz tam wiele przydatnych danych! Zobaczysz, z pewnością się nie rozczarujesz.

W większości tego typu sklepów można się spotykać z innymi miłośnikami grania i razem spędzić czas przy nowych tytułach, czasami organizuje się też turnieje dla chętnych.

#gry planszowe#planszówki#producenci