Published by admin on 5 stycznia, 2022

Masaż ciała wykonywany przez fizjoterapeutę może być lekarstwem na wszystkie utrapienia

Masaż całego ciała jest jednym z zabiegów leczniczych wykonywanych u fizjoterapeuty poza standardowymi ćwiczeniami i naświetleniami. Naświetlania sprawdzają się po złamaniach kończyn – na przykład po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i wielodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wspomóc proces rehabilitacji. Działają one bowiem rozgrzewająco na kości łokciowe, a w ten sposób ręka staje się bardziej swobodna i można wykonywać nią różne ćwiczenia mające na celu przywrócenie jej całkowitej sprawności.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/
Naświetlania pomagają również w przypadku pojawiania się bólów kręgosłupa związanych z przebiegiem różnych chorób bądź spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, w czasie którego któryś z odcinków kręgosłupa został uszkodzony – zobacz dodatkowe informacje. Bardzo dobrym wsparciem dla wykonywanych naświetleń kręgosłupa jest jego masaż realizowany przez doświadczonego fizjoterapeutę.

Obchodzi Cię jedynie sprawdzona informacja spod linku (https://www.psycholog-wroclaw.com/leczenie-depresji/)? Jeśli tak, to zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, gdzie za każdym razem wyszukasz autentyczne newsy.

Wprawdzie różnego typu masaże realizowane są w różnego typu salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednak fizjoterapeuta robi masaże typowo lecznicze, jakie faktycznie mogą być pomocne przy bólach kręgosłupa. Powinny być one wspierane przez ćwiczenia fizyczne.

Rozmaitego rodzaju ćwiczenia fizyczne mogą być robione zarazem w domu, jak i na salach ćwiczeń znajdujących się w różnych przychodniach, zob. . Najlepiej robić ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dopasować zestaw ćwiczeń do posiadanego urazu. Najczęstsze są rzecz jasna ćwiczenia kręgosłupa, ale również ćwiczenia co do kończyn, mięśni i stawów. Poza masażem pleców fizjoterapeuta robi także masaż poszczególnych kończyn i szyi.

salon masażu

Autor: Bosque Village
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, by po tego typu masażu pacjent nie wyziębiał się, lecz natychmiast jechał do domu i tam podtrzymał rozgrzewający rezultat masażu. Dzięki temu taki masaż będzie jeszcze skuteczniejszy, a jego efekty będą odczuwalne na dłużej. Dobry fizjoterapeuta potrafi także nauczyć swojego pacjenta, jak może on masować sobie samodzielnie kolana, czy plecy. Przekaże mu również książeczkę z wykazem najróżniejszych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta aby pouczyć ich, w jaki sposób powinni wspierać postęp rehabilitacji u członka swojej rodziny.
#ćwiczenia#kręgosłup#Pacjent