Published by admin on 6 stycznia, 2022

Laser i elektrokoagulacja wyeliminują popękane naczynka

Likwidacja poszerzonych naczynek na twarzy jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, jako że coraz więcej osób zmaga się z tzw. pajączkami jak też nawracającym rumieniem.

Jeśli nieestetyczna siatka poszerzonych naczynek na twarzy stale się zwiększa, zaś pieczenie skóry jest coraz to bardziej intensywne, oznacza to, iż trzeba skorzystać z ciągu zabiegów

Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Cuperosa – są to trwałe poszerzone naczynia włosowate, jakie prześwitują przez naskórek w formie „nitek” i większej liczbie tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Poszerzone naczynka mogą pojawić się na każdym typie cery, jednak wyjątkowo narażona jest skóra cienka, delikatna. Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają się w okolicy nosa i policzków i brody. Naczynka (https://dermamed.com.pl/oferta/naczynka) poszerzają się i tworzą nieestetyczny rumień pod wpływem wielu czynników: po wypiciu gorącej kawusi i mocnej herbatki, po wypiciu alkoholu czy też po spożyciu pikantnych dań, pod wpływem zmian temperatury, pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych: mrozu, wiatru jak też promieni UVB, zdenerwowania. Zamykanie naczynek Wrocław. Przed samym zabiegiem lekarz medycyny plastycznej szacuje, z jakimi zmianami zmaga się chory, to jest jak głęboko kryją się naczynka i jaka jest ich wielkość. Na tej podstawie dobiera stosowną długości fali, która będzie emitowana przez laser lub poprzez elektrodę. Trzeba pamiętać, iż co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać ziół fotouczulających jak też farmaceutyków z kwasem salicylowym. Laser IPL to kolokwialna nazwa urządzenia, które umożliwia zamknięcie naczynek z użyciem energii świetlnej.

Metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z widocznymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka zostają zamykane z pomocą kinetycznej głowicy, która emituje światło o wskazanej częstotliwości. W czasie zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera trafia w głąb naczynka, żeby zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W drugim etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną.
Jeżeli chodzi o leczenie trądziku laser także może okazać się bardzo pomocny (poznaj szczegóły). Do efektywnych sposobów laserowego leczenia trądziku zaliczyć można frakcjonowanie nieablacyjne względnie zestawienie frakcjonowania z ablacją.
#fototermoliza#policzki#zabieg