Published by admin on Czerwiec 4, 2019

W co się ubrać na polowanie na polowanie

W Polsce przybywa myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej kobiet, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w kraju to już niezła armia. Rośnie w siłę, z racji iż obecnie panuje moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, albowiem to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość powoduje niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, z tej przyczyny zalecana jest bezustanna obserwacja ich liczebności.

W przeszłości równowagę między populacjami zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. W obecnych czasach selekcję przeprowadza myśliwy. Eliminuje zwierzęta starsze i słabe. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija hodowlane zwierzęta – znajdź więcej -.

W dzisiejszych czasach, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz własnego komfortu.
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

chronią na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwiają maskowanie. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to najbardziej istotne cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, a dużo przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ciepły, odpinany kaptur także powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Podsumowując, zasadniczym kryterium przy zakupie odzieży dla myśliwych, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

#drapieżnik#myślistwo#ubranie#zwierzęta