Published by admin on 11 listopada, 2021

Koszulki – billboardy?

Wielu ludzi lubi patrzeć na innych pod kątem tego jak się prezentują. Z tej przyczyny ubiór odgrywa ogromną rolę w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny stare powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest cytowane przez wielu stylistów i ludzi z branży mody. Opierając się na pierwszym wrażeniu, można bowiem określić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy. Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem podkreślając własną niezależność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy a często i zainteresowania. Koszulki z nadrukiem – stały się w dzisiejszych czasach nie tylko częścią garderoby, ale niejako billboardami. Ich unikalne wzornictwo idące w parze z doskonałą jakością dzianin sprawiają, iż T-shirt możemy dziś założyć na większość okazji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.

t-shirt z nadrukiem

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma uszyła koszulki da drużyny futbolowej. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Wówczas pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym zniechęcić złodziei. Oczywiście się nie udało, za to podpisane koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dziś. Bezustannie.

Autor

Wzbudzające pozytywne emocje T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd wiąże się z przekazaniem pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na autobus w deszczowy i smutny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. Aż pojawia się na przystanku młody człowiek, na którego koszulce dostrzegamy zabawny napis.
Prawda, że świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Fakt, nigdzie nie jest napisane, że koszulki z ”przekazem” powstały z myślą o młodzieży. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”

#koszulki