Published by admin on Lipiec 11, 2018

Karta przeżycia – kiedy może być przydatna i jakie są korzyści z jej noszenia?

Survival to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Na pewno niezastąpiona może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są bardzo małe, zarazem karta przeżycia posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności do uprawiania survivalu.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucze do śrub w (zazwyczaj w wielu rozmiarach), śrubokręt, ostry nóż do przecinania twardych rzeczy, pierścień pozwalający wyznaczyć kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool (co możesz zrobić kartą surwiwalową – sprawdź!), nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie miejsca, co z pewnością jest sporym autem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność. Karty survivalowe posiadają także dziurkę do zamocowania sznurka lub kółka z kluczykami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, niekiedy sprzedawcy oferują w zestawie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest znacznie wygodniejsze.

Zazwyczaj karta przetrwania przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja noża do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już przymus! Poza tym taka karta przydaje się nie tylko na ekstremalnych wypadach. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka! Jeśli lubimy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę różnych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy po prostu na domówce zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo będziemy świadkami wypadku na drodze i będziemy musieli przeciąć kawałek materiału, by udzielić pomoc.

W dodatku karta przetrwania nie jest droga, więc możemy kupić kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w samochodzie a drugą przy sobie. Gdzie można kupić taki gadżet? Na przykład w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale również bez najmniejszego problemu można zamówić ją online.

#etui#komfortowo#narzędzie#otwieracz#portfel