Published by admin on 7 grudnia, 2021

Jazda konna – zdrowe hobby

Jazda na koniach dawniej będąca sportem najbogatszych lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj osiągalna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w kategoriach rekreacyjnej, a także zdrowotnej. Żyjąc w pośpiechu i tłoku, zapominamy jak ważny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko fantastycznym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na odpoczywanie i oderwanie od szarawej rzeczywistości.

koń

Źródło: morguefile.com

Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, ma potęgę przełamywania barier. Hipoterapia w częściowo zmienionej postaci niż dziś, funkcjonuje od starożytności. Od więcej niż połowy wieku cieszy się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, kontakt z koniem ma w sobie troszkę czarów. Żadna inna forma rehabilitacji nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, mimo że posiada ogromne spektrum możliwości, pracując psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią wyścigów na Służewcu, w pewien sposób zobowiązuje do nie zapominania o tradycji i skorzystania z oferowanych zajęć. Dalej wiele młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje zdolności jazdy konnej i zdecydowanie powinno się powiedzieć, że jest to zamiłowanie na całe życie.

Jeśli wykorzystana w niniejszym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu (http://e-plastyczny.pl/artykuly-szkolne/farby-plakatowe) podobne porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Dla dojrzałych osób też, ponieważ na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie dużo wybaczają.

W okresie zimowym, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców pojawiają się w stadninach przyjemne rozrywki. Przez wiele stajni organizowany jest na przykład kulig, cieszący w taki sam sposób starszych jak i dzieci. Jest to bardzo dobry sposób na spędzenie chłodnego weekendu poza stolicą. Pomyśleć powinno się jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się solidnie ubrać, a dalej już tylko pozwolić sobie na odczuwanie radości w czystej postaci. Stukot kopyt, pędzenie, padający biały śnieg… taka atmosfera sprzyja odcięciu się od codzienności.

Nieważne z jakiego powodu wybieramy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś interesującego, co spowoduje że jego życie stanie się chociaż troszkę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze zachęci wszystkich na oścież otwartymi drzwiami.

#hipoterapia#jazda#konie#śnieg#spektrum#życie