Published by admin on Październik 15, 2019

Którą odzież rozsądniej jest wybrać: rodzimych dostawców czy chińskich ?

Producenci odzieży nie lenią się. Konkurencja na rynku jest ogromna, więc rywalizują pomiędzy sobą o nabywców. Każda zmiana pory roku jest okazją do zaprezentowania aktualnych produktów. Każdorazowo metoda handlu i produkcji jest podobna: producent dostarcza nową partię towaru, następnie nabywa ją hurtownia, następnie handlowcy detaliczni i w reszcie wpada do rąk nabywców. Jest w czym przebierać. Oprócz tego od kilku lat można zauważyć przypływ odzieży z Zachodu i Wschodu. Klienci zostają postawieni naprawdę przed niełatwym wyborem. Czy mimo tego korzystniejj jest wybrać krajowych producentów, czy może sięgnąć po chińskich?

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zalety i wady. Odzież używana (polecana witryna), czy nowa z Chin, może niewątpliwie kusić bardzo niską ceną. Dla wielu Polaków jest to przekonywujący atut. Wynika on z faktu, że w Chinach jest tańsza siła robocza, co zmniejsza koszty produkcji takiej odzieży. Z drugiej strony powodem niskich cen może być po prostu niska jakość materiału, z którego została wykonana odzież. Niekiedy jest to nawet materiał szkodliwy dla zdrowia człowieka. Wynika to z tego, że niekiedy przedsiębiorcy popełniają zasadniczy błąd i w czasie negocjacji nazbyt mocno akcentują niską cenę produktu. Obniżanie ceny chińscy biznesmeni rozumieją jako przyzwolenie na wykorzystywanie niskiej jakości komponentów czy także szkodliwych.

Polscy producenci produkują istotnie dobre towary. Polskich wytwórców produkty odzieżowe nie są oczywiście tak bardzo rozpoznawane jak kreatorów mody z Europy Zachodniej, lecz wykonanie produktów jest na bardzo wysokim poziomie –

Nabycie ubrań krajowych kreatorów mody jest gwarancją nabycia produktu wykonanego z wysokiej jakości materiałów. W Polsce wytwarzanie odzieży jest poddane wielu kontrolom, których może nie być w Chinach, które nie są państwem przynależnym do Unii Europejskiej. Cena naszych produktów niewątpliwie jest wyższa niż produktów z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego wytwórcę lepiej wybrać. Niektórzy wolą dobrą jakość, inni niską cenę. Wybierając niską cenę należy bez wątpienia być ostrożnym.

#hurtownia#odzież#ubrania