Published by admin on 9 grudnia, 2021

Jak zacząć biegać?

Po zimowym letargu, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, jaka świetnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. „W tym roku schudnę”, „zacznę uprawiać sport”, „rzucę palenie”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego rzec, a co innego powyższe frazy zamienić w czyny. Im bliżej lata, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniem – „jak zacząć biegać?” I wydawałoby się, że bieganie to najprostsza forma ruchu.

Najnosze promocje w sklepie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Bieganie to największy altruista obecnych czasów. Mało wymaga, a tak dużo daje od siebie. Przykłady? O tym niżej. Bieganie: daje pożądane efekty szybciej aniżeli pozostałe formy aktywności , nie wymaga wcześniejszych treningów ani kosztownego ekwipunku, to aktywność, którą zdołamy uprawiać dosłownie w każdym miejscu, uwalnia hormony szczęścia, obniża ciśnienie tętnicze, to najbardziej efektywna pigułka przeciwdepresyjna, modeluje figurę, zwiększa wydolność całego organizmu, spala tłuszcz, zapewnia mnóstwo energii, daje poczucie, że możesz wszystko.

Jak zacząć biegać? Potrzebne są trzy rzeczy: buty do biegania (dla przykładu Adidas ZX Flux), miejsce do biegania i przede wszystkim chęci. Reszta jest zbędna! Oczywiście możesz zostawić kilkaset złotych w specjalistycznym sklepie dla biegaczy, zaopatrując się w atrakcyjny dresik, obuwie Air Jordan Retro z najświeższej kolekcji itd. Ale po co? Wpierw schwyć bakcyla, potem z wolna wyposażaj się w specjalistyczne wdzianko. Kupując super rynsztunek już na początku przygody z joggingiem, nie staniesz się lepszym biegaczem.

maraton

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

Najogromniejszy błąd to za szybko a także za dużo. Każdy z nas zaczynając biegać, zaczyna z innego poziomu wyjściowego. To znaczy dla jednego przebiegnięcie 15 minut bez przystanku nie będzie stanowiło dużego kłopotu, z kolei będą osoby, którym po kilkuset metrach truchtu zabraknie tchu.

Podnoszona tu problematyka jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź dalej (http://www.2sport.pl/silownia/sgp40-sztangielki-sztanga-hantla-kompozytowa-40-kg-hms), który publikuje zbliżone tematy.

Na początek przeplataj bieg z marszem, powoli zmniejszając czas marszu przy jednoczesnym zwiększaniu okresu biegu w butach Air Jordan Retro. Więcej nie oznacza lepiej. Powoli zwiększaj pokonywane odległości.

Priorytetem jest ustalenie celu, najodpowiedniej już na początku. Może to być poprawa samopoczucia, wyszczuplenie czy poprawa tężyzny. Nieistotne. Mieć pojęcie dokąd się biegnie, a więc mieć pojęcie jak stawiać sobie cele.

#bieganie#buty#jogging#marsz#obuwie#trening#treningi