Published by admin on 6 listopada, 2021

Jak troszczyć się o swoje futrzaki, aby nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców domu

Choć przywykło się sądzić, że kociaki lubią podążać własnymi ścieżkami, a nawet, że bywają fałszywe i nieobliczalne, to stają się pupilami niezwykle często hodowanymi i to nawet przez panie mieszkające w blokach w wojewódzkich miastach. Rzecz jasna o dużo lepszym miejscem dla naszych pupili są gospodarstwa wiejskie, bo tu mają wspaniałe warunki do egzystencji. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze muszą być najedzeni i czyści.

Kot w muszce

Autor: Jennifer
Źródło: http://www.flickr.com
Koty nie bywają mile widzianymi lokatorami w domu, gdy gospodyni jest w ciąży. Te zwierzętami są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu choroby, która w przyszłości może stać się powodem niepełnosprawności niemowlęcia.

Ciekawe dane na ten wątek poczytaj tutaj (http://www.zielonalapka.com/pl/p/zywolapka-pulapka-na-kuny,-szczury,-laski-50x20x27-jednowejsciowa/61) pod tym linkiem. Jest tam dużo ciekawych danych, które okażą się niesamowicie wciągające.

Aby uniknąć tego rodzaju zagrożeń, warto bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, a szczególnie pilnować, by Filemon nie zaglądał do reklamówki ze sprawunkami i nie jadł z talerza lokatorów.

O tym, że kociaki są roznosicielami groźnych dolegliwości chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy bardzo dobrze wiedzą, że kocięta, zupełnie jak psiaki, mogą mieć pchły. Bezdomne koty z pewnością do końca swojego kociego życia będą nosić na grzbiecie tych mało potrzebnych mieszkańców. Natomiast te futrzaki, które są własnością dam najmujących lokale mieszkalne w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki nabędą preparaty na pchły dla kota i w taki oto nieskomplikowany sposób oczyszczą futro swojego pupila – więcej tutaj.

Kot

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnacji pupila mają posiadacze kotów o długiej sierści. O tak majestatyczne futro trzeba codziennie dbać. Rzecz jasna kociaka nie kąpie się w wodzie – warto jednakże je raz na jakiś czas porządnie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować także preparaty na pchły dla kota. Czynności higienicznych wcale nie musimy wykonywać w domowym zaciszu. Teraz powstało na rynku dużo salonów piękności dla naszych czworonożnych kompanów.

W takich miejscach mogą one liczyć na nienagannie wykonane zabiegi. Pracownicy bywają odpowiednio przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają zazwyczaj nic do życzenia. Kto nie jest w stanie systematycznie fundować swojemu kotu takiego luksusu, najprawdopodobniej pójdzie do salonu na przykład raz lub dwa razy na rok. Taka wizyta może również wiązać się z fachowymi poradami udzielanymi przez pracowników salonu.

Wejdź na witrynę twórcy (http://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Zdrowie_Suplementy-Mikita-1617.html) – tam odnajdziesz masę ciekawych treści, które rozszerzą Twą wiedzę na powyższy atrakcyjny temat.

A raz na jakiś czas warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, żeby sprawdzić stan zdrowia naszego pupila.

#lokatorów#noworodka#salon#woda