Published by admin on Maj 16, 2019

Jak rozpocząć przygodę z lodowiskiem czyli szybki poradnik dla każdego chcącego szybko się nauczyć jeździć

Zima w mieście wcale nie musi być bardzo nudna, z pewnością są się odkryć wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Do dyspozycji przecież będą baseny, kluby fitness, a dla tych, którzy się nie boją założenia łyżew również lodowiska. W większości miast są kryte lodowiska, otwarte bez względu na aurę, a jeżeli tylko jest odpowiednio zimno, to funkcjonują także lodowiska otwarte.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Jednak wiele osób rezygnuje z udania się na lodowisko, ponieważ nie umie jeździć, i uważa to za niezwykle trudne. Inni się z kolei tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale także jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdej ślizgawce działają wypożyczalnie, w których za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Rzecz jasna jeśli ktoś planuje więcej jeździć, to warto żeby zakupił swoje, lecz do kilku wizyt na lodzie w zupełności powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew kształtuje się najczęściej od paru do dziesięciu złotych, tak więc nie jest to bardzo drogo, podobnie zresztą będą się kształtować ceny za ślizgawkę.

O ile łyżwy figurowe można bez żadnego problemu pożyczyć, to kłopotliwe dla niejednej osoby będzie to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo wydaje się to ogromnie trudne, zwłaszcza przy utrzymaniu równowagi na cienkiej płozie. Wystarczy jednak odrobina treningu i zapoznania się z podstawami, aby w pełni cieszyć się tą wspaniałą rozrywką.

łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na taflę lodu, można trochę przejść się na łyżwach hokejowych, w ten sposób można się zacząć uczyć utrzymywania równowagi. Po wejściu na lód na początku można się trzymać band, a po oswojeniu zacząć chodzenie. Nie trzeba przejmować się tym, że się upada, czy będzie się stać w miejscu, każdy kto umie jeździć też tak kiedyś zaczynał. Kiedy stanie i wolne chodzenie już nie będzie problemem, to kolejnym krokiem powinno być próbowanie jazdy. Aby to zacząć trzeba się lekko odpychać nogami na zmianę, dzięki temu powoli zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu trzeba również nauczyć się hamowania, to również jest bardzo istotny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę .
#Lód#lodowisko#sport#wypożyczalnie