Published by admin on 1 stycznia, 2022

Jak odpowiednio przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka sposobów, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, gdy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu nierzadko lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Jak jednak wiadomo takie praktyki nie są możliwe przez cały rok, w związku z czym korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli mimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak bezpiecznie przygotować się do tej wizyty praz jakich praktyk unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim trzeba rozpocząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest naprawdę jasna.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie godny uwagi, to kliknij tu. Znajdujące się tam treści również Cię zainteresują – to bardzo użyteczne informacje.

Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, żeby mieć świadomość, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała balsamem, chociaż to również bardzo istotne, lecz także o nawilżanie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą powodować uczulenie.

Porównaj –

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach łatwo zarazić się przeróżnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzić, gdzie się udajemy. Powinno być ono zaufane. Warto zapoznać choćby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (np. solarium mokotów), a następnie dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu z nas relaks jest jednoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nałożyć maseczki, zrobić ciekawy manicure lub też wybrać się do solarium – [odnośnik]. Jeśli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Wyłącznie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.

#manicure#oczy#peeling#serce#skóra#wątroba