Published by admin on 6 stycznia, 2022

Jak niezwykle ważny jest cel w życiu. Czasem to tylko dla niego jeszcze mocniej się staramy

Idealnie jest mieć cel w życiu, żyć po coś, cieszyć się małymi sprawami i dążyć do zakwitnięcia swojego charakteru Też masz takie poczucie czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, cenisz na pewno ten przyjemny stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaczął żyć w ten sposób. Co jest potrzebne? Tak naprawdę mało i dużo zarazem, bo jak pomierzyć i poważyć wiarę w samego siebie? To ciężkie do zrealizowania. Warto jednak trudzić się, by to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki

Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, ktoś zada pytanie, ale jak to zrobić? Brak nam testów, a jak nawet są, to na pewno nie są zbyt miarodajne. Pojęcie „wiary w samego siebie” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to bywa z wiarą – nie powinniśmy odbierać jej na poziomie logicznym, lecz duchowym. W tym przypadku trzeba powiedzieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy wyczuwają jej siłę i potrafią jej użytkować, a drudzy mają z tym problem? To właśnie najciekawsza kwestia tego wywodu. Myślę, że za tymi pojęciami, za tą problematyką kryją się pewne reguły, które przewodzą każdemu życiu.

Przede wszystkim, to jak jesteśmy zdolni zaplanować swoje życie. Są bowiem pewni ludzie, którzy mają jakieś wciągające zainteresowanie, które trzyma ich przy życiu, co więcej sprawia, że żyjemy ciekawiej, w jeszcze bogatszy sposób. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, jasno zaznaczone punkty, niczym miasta na mapie, które warto odwiedzić. Z hobby jest przecież tak, że stawia przed nami różne wyzwania, które możemy osiągać kolejno, możemy to robić we własnym czasie, najlepszym dla nas. Nie pracujemy pod presją, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak przykładowo zbieranie kolejek, jak tu – świetne do kolejek.

Hobby rzadko przynosi nam pieniądze, a mimo to jest niezbędne, aby życie było znacznie bardziej zajmujące. Przykładowo hodowla rybek (to się przydaje: akcesoria do filtrów akwariowych). To właśnie ten czynnik bezgotówkowy ma duże znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne notatki (https://lemans.pl/sklep/), które posiadają absorbujące dane – one wciągną Cię całkowicie.

Choć do uprawiania hobby są niezbędne pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nikt nie sprzedałby swojego hobby. To coś więcej niż pieniądze i inne kwestie. To jest stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy pielęgnować i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.

#hobby#zainteresowanie