Published by admin on 19 grudnia, 2021

Jak leczą pijawki?

Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce nadal budzi wiele kontrowersji. A przecież akupunktura, która w naszym kraju traktowana jest jako metoda alternatywna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Jeszcze niedawno podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii zwykle spotykał się z ironicznym komentarzem.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś sprawa ta przedstawia się inaczej, tym bardziej, iż hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy. Poza tym, zabieg wykonywany jest równocześnie z tradycyjnym leczeniem. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które nierzadko dają bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak też w kosmetyce i płacą za to po kilkaset dolarów za jeden zabieg.

Stosowanie pijawek nie jest nowością. Nasi przodkowie uważali, iż wysysają z człowieka złą krew, więc samopoczucie po nich jest tak wspaniałe. Miały wpływ na wiele schorzeń więc przypisywano im wielką moc. Zwłaszcza, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu.

Jeśli życzysz sobie poczytać większą ilość informacji na analizowany tu temat, to uczciwie zalecam ten artykuł (http://www.medicart.wroclaw.pl/zabiegi-i-metody/gastroenterolog-dzieciecy-wroclaw/) – kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nie dziwi więc fakt, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Poszukujesz pokrewne wpisy, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeżeli tak, to zalecam to omówienie (http://optyk-trejnowski.pl/okulista) – naprawdę warto wziąć go pod uwagę.

Gdzie spodziewać się informacji o hirudoterapii? Najprościej w sieci, wystukując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: jak leczą pijawki ? Wiarygodnym źródłem informacji są również krewni i znajomi. Warto zasięgnąć porad czy mogą polecić cieszący się dobrą opinią gabinet albo mają dobre doświadczenia z osobą, która stawia pijawki. A warto albowiem lista schorzeń leczonych Hirudo medicinalis jest długa i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, zapalenie korzonków nerwowych i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Hirudoterapeuci przekonują, iż pijawki dobrze jest sobie postawić nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Albo wydaje mu się, że, że nic mu nie dolega. My jeszcze możemy nic o schorzeniu nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” natychmiastowo i dolegliwość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.

#akupunktura#człowiek#zabieg