Published by admin on 18 listopada, 2021

Idzie wiosenny czas – czas na metamorfozy

Wiosna i lato to pory roku, w czasie których co rusz ludzie decydują się na zmiany. Niekiedy są one poważniejsze, np. zmiana mieszkania, a nieraz nieduże. Zazwyczaj Panie chcące dostrzec na sobie jakąkolwiek metamorfozę decydują się na odmienną fryzurę. Krótsze ścięcie czy też inny odcień włosów to nieraz wybierane opcje. Czego używają zawodowcy do wykonywania takich zabiegów?

Kiedy chodzi o ścięcie włosów, styliści fryzur użytkują degażówki, czyli nic innego jak nożyce z ostrzami w kształcie zębów. Traktowane są we fryzjerstwie do rozrzedzania włosów. Degażówki aplikuje się do zmniejszania objętości włosów, cieniowania, strzyżenia miejscowego. Potrzebują nie lada zdolności w użyciu, tym samym nie są spotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy warianty tego rodzaju nożyczek: jednostronnie ząbkowane (siekacze), obustronnie ząbkowane a także jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie uporządkowanych ząbkach z dużymi odstępami. Przykłady produktów na .

Specjalista winien po rozciągłości i gęstości włosów umieć ocenić którego typu w danym przypadku użyje. O ile chodzi o koloryzację, przeważnie aplikuje się Goldwell Colorance – markowy produkt, oznacza to krem do koloryzacji „ton w ton”. Jest ofiarowany dla ludzi, jakie potrzebują zmieniać zabarwienie swoich włosów przy równoległej ich ochronie, a nie chcą użytkować rutynowej farby oksydacyjnej. Ich własnością jest pozyskanie wyraźnego i stałego efektu kolorystycznego z jednoczesną konserwacją i protekcją włosa.

Spodobała Ci się nasza informacja spod linku? Jest nam niezwykle miło. Tym samym pragniemy nakłonić Cię do przeczytania kolejnego wpisu o tym samym temacie.

Skutek to subtelne odnowienie barwy na włosach farbowanych bądź rozjaśnianych (nie trzeba poddawać włosów ponownemu barwieniu – wystarczy pielęgnacyjna koloryzacja). Użyta jest w nich technologia Color Balancing, która gwarantuje najłagodniejszy tryb na wyrównanie koloru włosów na kompletnej rozciągłości i końcówkach przy zabiegu barwienia odrostów. Niespotykanym walorem jest także to, iż farba nie zawiera amoniaku.

Decydując się na przemiany w wyglądzie powinniśmy udać się do specjalisty, który w kazusie włosów dostroi do postury sposobną długość, zetnie je godziwie do kształtu twarzy. Być może zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w sytuacji koloryzacji krem goldwell colorance, jaki będzie posiłkowo pielęgnował włosy i nie zepsuje ich budowy.
#farba#farbowanie#styliści#sylwetka