Published by admin on Wrzesień 21, 2020

Hydrografika jako nowoczesna technika nakładania wzorów

Hydrografiką określamy proces naniesienia obrazu na przeróżnego rodzaju nawierzchnie. Może to być plastik, wyroby ceramiczne, drewno, albo szkło. Dzięki tej procedurze można przenieść obraz na przestrzenie płaskie, także te o nieregularnym konturze.

Sam przebieg nie jest prostym zanurzaniem elementu w wodzie, wymaga wiedzy i praktyki. Naniesiony na powierzchnię druk wodny jest pokrywany lakierem, dzięki czemu warstwa jest szczególnie odporna na wysoką temperaturę i okoliczności atmosferyczne. Hydrografika, to nowoczesna technika nanoszenia deseni na fragmenty trójwymiarowe przy użyciu wody. Na jej powierzchni lokuje się szablon a później zanurza element po czym występuje trwałe połączenie grafiki z przedmiotem. Części utworzone tą procedurą zachowują własności lakieru samochodowego, co czyni je odpornymi na zarysowania.

Hydrografika to współczesna metoda dekoracji do pełnienia której potrzebne są stosowne sprzęty. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, oraz szczególna przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do praktykowania owej grafiki. Jednym ze szczególnie istotnych etapów, którego nie można zignorować, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, powinno się pomalować ją bazą, a po nałożeniu desenia nałożyć bezbarwny lakier, który zabezpieczy naniesiony transferowy druk wodny i ochroni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu obszarach.

druk wodny

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT ‚The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wodny doskonale dekoruje każdy typ przestrzeni. Doskonale nada się do ozdoby (czytaj dalej strojemikolaja) przeróżnych dodatków w domu, także samochodów. Na stronie firmy WaterDesign więcej o tym czym jest hydrografika.

Dostępne są nawet najbardziej wyszukane desenie, dobór zależy od indywidualnych pragnień. Hydrografika nader trwale i profesjonalnie wykonana zapewnia bezkonkurencyjną jakość. Procedura ta jest zazwyczaj wykorzystywana do części samochodowych, motocyklowych a również gniazdka elektryczne, okucia meblowe, grzejniki, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, oraz wiele innych. Powierzchnia może być pełna połysku, bądź matowa w zależności od wyborów. Lakierowanie i polerowanie elementów przy użyciu najwyższej jakości past, ręczy dużą jakość

.

#grafika#polerowanie#technologia#zdobienie