Published by admin on 4 stycznia, 2022

Gry planszowe są rewelacyjną alternatywą dla gier komputerowych, a dodatkowo są atrakcją tak dla dzieciaków, jak i osób dorosłych

Według porzekadła, a właściwie tekstu piosenki, w czasie deszczu nasze pociechy się nudzą. Stają się wtedy bardziej rozkapryszone niż zazwyczaj i wtedy można oczywiście włączyć im telewizję, aby pooglądały sobie bajeczkę, lecz nie wszyscy rodzice pochwalają takie rozwiązanie. Część z nich woli bardziej wyszukane atrakcje czyli przykładowo gry planszowe. Pewnym ich mankamentem może tylko pozostawać fakt, że do zabawy wymagane są przynajmniej dwie osoby, zatem jeżeli berbeć jest jedynakiem, a w sąsiedztwie brak rówieśników, to do wspólnej gry muszą dołączyć tatusiowie.

Gra planszowa Monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
Każda gra, nie tylko planszowa, musi mieć zasady, które potem będą zobowiązywać uczestników do ich przestrzegania. Te bardziej twórcze osoby zasugerują zapewne swoje własne zarządzenia lub dostosują te już zapisane w instrukcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra staje się ciekawsza.

Oprócz dokładnie określonych reguł potrzebne są typowo fizyczne akcesoria. Gry planszowe, jak sama nazwa informuje, muszą być wyposażone w specjalnie zaprojektowaną i estetycznie wykonaną planszę.

By przejrzeć kolejny ciekawy aktualny wpis (http://www.witnatura.pl/pl/2026-skoczylas) na ten temat, wejdź w poniższy link — tam wyszukasz więcej ciekawostek.

Do kompletu zazwyczaj załączane są kostki oraz pionki. W przypadku wybranych gier, na przykład grzybobrania bądź rozgrywek związanych z szeroko rozumianymi finansami, koniecznie potrzebne będą dodatkowe przedmioty, czyli w omawianych przypadkach drewniane kozaki i atrapy monet.

Gry planszowe, w pewnym odróżnieniu od internetowych konkurentów, opierają się nie tylko na zręczności czy olimpijskim poziomie opanowania strategii. Z racji tego, że w trakcie gry używane bywają kości, dużo zależy od fortuny. Chociaż umiejętności są również potrzebne, a już z pewnością mile widziane. A kupując potomkowi nową grę uświadamiamy mu, że rozrywki nie kończą się na tym, co udostępnia współczesna informatyka.

Gry planszowe w sklepie

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz gier typowo rozrywkowych można na rynku zakupić także gry edukacyjne. Są one przeznaczone właściwie dla pierwszoklasistów, ale niekiedy po różnobarwne opakowania sięgają też rodzice. W dobie dowiedzionego i postępującego wtórnego analfabetyzmu wszystkim pobratymcom przydałyby się nie tylko wiersze do czytania, ale również gry powiększające zasób słownictwa.

Identycznie rzecz prezentuje się w przypadku uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości – tutaj użycie bogatego słownictwa bywa dodatkowo premiowane, więc bezpośrednio wpływa na uzyskaną ocenę.

#atrakcje#gry#zabawy