Published by admin on 6 listopada, 2021

Gry na komputer poprawiają intelekt

Ile razy rodzicielka wzywała, że zbyt długo młócisz w gry? Ile razy oblubienica była niezadowoloną, iż zamiast spędzać z nią czas, wolisz zarzynać bestie? Ile razy czytałeś bądź oglądałeś w telewizji materiał, jaki miał udowodnić, iż gry są odpowiedzialne za całkowite zło na świecie? Już czas znieść poniektóre mity i uwierzyć naukowcom, którzy widzą, jakim sposobem nasze mózgi kształtują się pod wpływem gier.

zobacz więcej

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek nieco statystyk. Podług amerykańskich badań przeciętny gracz ma lat 29. Ludzie, którzy kupują gry mają średnio 38 lat. To dziwne dane, zwłaszcza dla tych, którym wydaje się, że wspomniane rozrywki są dla młodzików. W opublikowanym przez przedsiębiorstwo Ipsos MediaCT protokole z 2012 r. zdołamy znaleźć dane, tyczące się polskiego rynku gier. I w ogóle nie odbiegają one od owych amerykańskich.

W USA istnieje całkiem znaczna wspólnota naukowców, która bada wpływ gier komputerowych na mózg. Jedną z takich naukowców jest Daphne Bavelier, która to stara się udowodnić, że strzelanki jak też gry pokroju Clash of Swords mogą nas rozwijać.

I tak odpowiednia dawka strzelania, mordowania jest w stanie poprawić naszą koncentrację, wyobraźnię przestrzenną jak też wzrok. Znacie z pewnością pewien nieskomplikowany eksperyment, w którym nazwy barw zapisane są innym zabarwieniem pisma (na przykład wyraz „czerwony” napisany jest na zielono) i zadanie polega na tym, żeby odczytać frazy, nie sugerując się kolorem pisma.

Sprawdź następne pokrewne bardzo przydatne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie shisha bar gdańsk.

Jest to zawiłe zagadnienie, gdyż istnieje konflikt między wyrazem a zabarwieniem. To, jak poradzimy sobie z rzeczą, jest zależne od poziomu skupienia.

Przeczytaj ten niezły serwis (https://www.viva-system.pl/oferta/balony-led-z-logotypem.html), a przekonasz się, że zawarte tam wiadomości są niesamowicie wciągające, gdyż to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Osoby lubujące się w grach komputerowych radzą sobie z tymże zadaniem o wiele przyzwoiciej. Potrafią szybciej rozwiązać powstały konflikt.

Sprzęt gracza

Autor: David Villarreal Fernández
Źródło: http://www.flickr.com
Koncentracja oraz natychmiastowe rozwiązywanie zaistniałych problemów przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, ale również podczas jazdy czterokołowcem. Gdy powstanie zagrożenie, potrafimy w mgnieniu oka zareagować.

Oczywiście badacze najentuzjastyczniej stworzyliby na podstawie nagromadzonej wiedzy własne gry edukacyjne jednak nie oszukujmy się – nabywalibyście grę mając świadomość, iż ona kształci, rozwija? Gry edukacyjne zwykle nie kojarzą się z uciechą. Jednakże gdyby na okładce Clash of Swords świtała wiadomość, iż gra nadto niesie takie a takie korzystne skutki, nikt na pewno by się nie buntował.

#grać#gracz#gry#komputerowy#strzelanki