Published by admin on Marzec 11, 2015

Gry karciane mają niezwykłą magię, dlatego, do tej pory nie są reliktem przeszłości jak dinozaury

Zabawa to jedna z najsympatyczniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasem można użyć do niej rekwizytów, a czasami wystarcza jedynie twórczość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: swobodnej aktywności, odgrywania epizodów, śpiewania, tańca, malowania, muzykowania. Dzieciaki mogą też uprzyjemniać sobie czas układając puzzle, bawiąc się lalkami, budując z klocków czy też grając przy udziale gier karcianych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Gry planszowe , przeżywają niezwykły renesans na całym świecie. To osobliwość w czasach komputerów i interesujących wizualnie gier komputerowych. Teraźniejsze gry to nie tylko chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Dzisiejsza propozycja gry karciane sklep, jest ogromna – od szybkich, nieskomplikowanych gier imprezowych na 5-10 min, do długich propozycji powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla tych którzy: kochają pogłówkować, powiększyć swoje państwo oraz przeżyć przyjemne doznania w nierealnym świecie, zrekonstruować historyczne zdarzenia, rywalizować z morskimi rozbójnikami na oceanie i mnóstwo innych. Jedną z podstawowych dodatnich cech gier planszowych jest to, że dają radość wspólnej rywalizacji – zarówno w 2 osoby, a także w większej grupie – z mamą i tatą, z dziadkami, z dziećmi w przedszkolu itp. Jeżeli gra jest adekwatnie dostosowana do graczy, to gwarantuje dużo emocji: wzburzenia, adrenaliny towarzyszącej rywalizacji, euforii, gdy się zwycięża, bądź smutku czy irytacji po przegranej. Nawet trudne uczucia nie są takie złe, a ich obecność podczas rozgrywki jest doskonałą okolicznością do oswajania się z nimi.

Na wakacjach czasami rodzicom brakuje pomysłu , co można robić wspólnie z maluchami, aby i one chciały i dorośli się nie nudzili. Granie w planszówki to rozwiązanie na wspólne przebywanie w gronie rodzinnym – atrakcyjna i pouczająca alternatywa dla komputera i TV. Kiedy towarzyszą mu emocje i zacięcie, to taki czas jest bardzo integrujący. Mimo tego generalnym warunkiem jest to, aby dorosły był naprawdę pochłonięty rozgrywką, a nie np. zerkał w ekran monitora telewizyjnego lub wysyłał sms-y . Takie zaangażowanie przychodzi bez trudu jeśli gra jest absorbująca i interesująca zarówno dla malca jak i dla dorosłego. Jedna z wielu formuł miłości opisuje, że miłość wyraża się poprzez czas i uwagę oddaną drugiej osobie.

#gry#gry planszowe#planszówki