Published by admin on Luty 3, 2020

Golenie twarzy – w jaki sposób ta czynność była z reguły wykonywana przez mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat?

Zarost na twarzy jest współcześnie naprawdę popularny. Swoje odrodzenie przeżywają wąsy oraz brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie nastręcza już żadnych kłopotów, jako że dzisiejszy mężczyzna ma do dyspozycji dużo komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym wieku panowie dość często korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam ). W tym okresie użytkowane były przede wszystkim specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem wybierała brody oraz wąsy, część z kolei decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, przede wszystkim w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają oczywiście osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone głównie z marką naprawdę wysokiej maszynek do golenia, wyróżniających się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się zdecydowanie prostsze (polecamy taylor of bond street).

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu spoiwa mineralne i oglądaj nawet bez końca nowe specjalistyczne posty.

Maszynka była bowiem mniejsza oraz poręczniejsza niż brzytwa, w dodatku nie potrzebowała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, aplikowane było mydło, żeby zapewnić lepszy poślizg skórze oraz zminimalizować niebezpieczeństwo zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, dalej jednak największą popularnością charakteryzują się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające maksymalną higienę. Wielu mężczyzn decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, żeby działały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością przystosowują się do kształtu twarzy, w związku z czym golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Proponowane są również bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, upraszczając ich zgolenie oraz odżywiają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest faktycznie bardzo zróżnicowany, w związku z tym każda osoba może wybrać satysfakcjonujące rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednak od wielu lat bardzo podobny rytuał. Wymieniane są jedynie narzędzia.

#broda#golenie#mężczyzna#skóra