Published by admin on Czerwiec 9, 2019

Jak zadbać o zdrowie i urodę? – Nowoczesna, rozsądna suplementacja

Niegdyś nasze babcie i prababcie nie miały możności chodzić się do lekarza ze wszystkimi swoimi dolegliwościami. Same kurowały siebie i swe rodziny naturalnymi metodami. Co najwyżej zasięgły rady jak dbać o zdrowie u miejscowej Babki. Nowoczesne leczenie bardzo często oparte jest o te same rośliny lecznicze i naturalne składniki naszych babek i prababek. To z doświadczenia, prób i błędów całych pokoleń naszych przodków czerpiemy dzisiaj.

lekarz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, kiedy brak nam czasu czy też chęci żeby pochodzić po łąkach czy też polanach w poszukiwaniu ziółek (chociaż gorąco polecam!), możemy wybrać się do najbliższej apteki i tam zakupić konieczne nam lekarstwa, nie tylko te wydawane na receptę.

Jeśli tylko nie dolega nam nic poważnego, bez problemu możemy zasięgnąć wstępnej rady u magistra farmacji.

Czy taka publikacja była według Ciebie interesująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj, który też przedstawia opisywaną tematykę.

On chętnie służy nam radą: jak dbać o zdrowie, czy opowie o profilaktyce zagrażających nam współczesnych chorób, na co niestety w dzisiejszych czasach lekarz rodzinny nie ma wiele czasu.

tabletki

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownik apteki może podpowiedzieć nam także jaka metoda nowoczesnego leczenia byłaby dla nas odpowiednia.

Może nam polecić na przykład kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedoborów ze wszystkich znanych witamin, a już bezwzględnie zażywać go powinny kobiety planujące jak i oczekujące niemowlęcia, gdyż deficyt kwasu foliowego u przyszłej mamy bywają powodem powstania wrodzonych wad cewy nerwowej u noworodków.

Naprawdę godny polecenia jest także olej z siemienia lnianego, ale tylko ten tłoczony na zimno i przechowywany w chłodziarce. Ewentualnie możemy zakupić takiż olej w postaci kapsułek, muszą one być koniecznie zapakowane w ciemne szkło. Jest on doskonałym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych w skrócie NNKT: Omega 3, Omega 6 i Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego wymienione kwasy mamy w najbliższych ideałowi proporcjach! Ja naprawdę często przy szukaniu leków i suplementów diety korzystam z takiej strony – apteka (link tu…)

Mają one bardzo istotne znaczenie dla rozwijającego się mózgu naszych pociech, mają dobry wpływ na układ nerwowy i regulują poziom hormonów. Poza tym wszystkim olej lniany ma świetny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci a także – pomaga w pozbyciu się nadwagi. Pamiętajmy jednak, że żadne suplementy nie są w stanie zastąpić zrównoważonej, racjonalnej diety i prowadzenia zdrowego trybu życia.
#apteki#doktor#farmaceuta#leki