Published by admin on Maj 19, 2020

Damskie problemy a bezpieczny zabieg, który robi się sprawnie i bez specjalnych powikłań

Mówi się, że kobiety są bardziej skomplikowane od mężczyzn, czy to prawda a może kłamstwo? Jak się okazuje jest coś na rzeczy i nawet nie trzeba zahaczać za bardzo w kwestie psychologiczne, żeby to zrozumieć. Wystarczy zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów płciowych oraz problemy z tego wynikające, żeby zrozumieć, że coś w tym jest. Przykład? Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, za jego pomocą w mało inwazyjny sposób jesteśmy w stanie usunąć z wnętrza macicy niepożądane mięśniaki oraz polipy (sprawdź więcej na stronie www). Podczas takiego zabiegu można też zoperować w szybki sposób zrosty wewnątrzmaciczne. Jak trzeba przygotować się do zabiegu, a jak sam zabieg oraz czy grożą nam niepożądane powikłania pooperacyjne? O tym w dalszej części artykułu. Przed zabiegiem trzeba zastosować terapię hormonalną. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Postępujesię w ten sposób, żeby ograniczyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć objętość mięśniaka. Przed takim zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne jak również badanie stanu pochwy. Po tym gdy będą one zrobione lekarz może nakazać stosowanie przez określony czas globulek stosowanych dopochwowo, aby zredukować zakażenia bakteriologiczne pochwy.

Lekarka

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopię zabiegową wykonuje się w początkowym okresie trwania cyklu, ale po ustaniu miesiączki. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej zakłada się wenflon, aby przez jakiś czas aplikować potrzebne leki w czasie operacji. Histeroskop, który jest używany w trakcie zabiegu posiada większą średnicę aniżeli ten stosowany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać narzędzia małych rozmiarów. Do usuwania polipów czy mięśniaków stosuje się resetoskop. Często już 3 godziny od zabiegu możemy opuścić szpital, chociaż zdarza się, że zajmuje to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak sporo innych zabiegów, może doprowadzić do powikłania. Jednak zdarzają się one bardzo rzadko. Najczęściej ryzyko komplikacji ma miejsce, gdy wycinane są duże mięśniaki biegnące w głąb mięśnia macicy. Ryzyko powikłań jest także większe, gdy zmagamy się z wadami wrodzonymi macicy. Z pewnością jesteśmy w stanie zniwelować takie zagrożenia, jeżeli wybierzemy rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .

#lekarz#operacja#resetoskop#zabieg