Published by admin on 10 listopada, 2021

Czy trzeba odczuwać strach przed poznawaniem języków innych narodów?

Teraźniejszy świat jest wart grzechu, zdaje się myśleć człowiek, który przypuszcza, że może wszystko. da się objechać świat,da się zmieniać pracę co jakiś czas, można także rzucić wszystko i wyjechać do Anglii. Można… ale czy na pewno? Zawsze są jakieś ograniczenia, które skazują nas na pozostanie w obecnym stanie. Dlaczego tak jest? Wydaje się, że główną przeszkodą jest nasza obawa. Jak sobie dać z nim radę?

Taka sytuacja, postanowiłeś rozpocząć naukę języka tajskiego (kupiłeś już nawet słowniki – rozmawiaj po tajsku), potem zdecydowałeś się na naukę języka tureckiego (tym razem nie zakupiłeś słownika), na samym zaś końcu zostałeś ze słownikiem i nauką języka szwedzkiego…(szwedzki do pracy) Bez sensu? Nie do końca, gdyż takie zachowanie może mówić, z jednej strony o niedużym zapale, ale też o strachu, którego objawem jest właśnie zmianą planów, porzucanie jednych postanowień na rzecz drugich, brakiem wiary w siebie. Jak dać sobie z tym radę?

Przede wszystkim, jeśli pragniemy zdobyć szczyt należy przedtem wyruszyć w podróż. Nie możemy snuć wyobrażeń o lotach w przestrzeń kosmiczną stojąc jeszcze na ziemi. Często wybujała wyobraźnia to szansa, ale i kłopoty, pamiętajmy więc, że dystans między planami a realizacją może być tak konkretny, że stres będzie następstwem takiego szpagatu.

Jeżeli zainteresował Cię omawiana problematyka, to polecam przeczytać (https://inoffice.pl/coworking/) pozostałe dane na omawiany wątek. Będą tak samo ciekawe i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Zanim więc wyruszymy w drogę sprawdźmy poprawnie mapę, czy zdajemy sobie sprawę z wysokości, które będziemy musieli zwyciężyć, czy widzimy te niedźwiedzie, które nie dadzą nam spokojnie zdobywać szczytu, czy widzimy zbierające się czarne chmury w połowie naszej wyprawy. To wszystko musimy zobaczyć, w przeciwnym razie zawrócimy w połowie drogi przestraszeni i sfrustrowani.

Jak można znaleźć w opisie to nie strach ma wielkie oczy, ale nasze obawy przed przyszłością.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście też odnajdziesz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc tu!

Zamiast mierzyć siły na zamiary snujemy niepotrzebne plany na wyprawę w góry, siedząc w pokoju. Pytanie więc: „jak wygrać ze strachem” powinno brzmieć „jak nie sprowokować sytuacji, w której zaczniemy czuć strach, w której strach osiągnie rozmiary wielkiego, rozległego paraliżu”.

#nauka języka#świat#szwedzki