Published by admin on 8 grudnia, 2021

Czy obiło ci się o uszy o pojęciu beading? Czy zdajesz sobie sprawę co to jest, na czym to polega?

W ostatnim czasie coraz bardziej znane jest pojęcie beading. Zastanawiasz się co to jest? Jest to z roku na rok coraz bardziej znana forma rękodzieła. Ta tradycja robienia rzeczy z koralików pochodzi z obszarów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam zawsze może tworzyć się się tak zwane krywulki, a więczachwycające, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Przez wiele godzin są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był dowodem bogactwa łemkowskich dziewcząt. Ciekawostką jest to, że za cenę materiałów używanych na kilka krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Obecnie już nie krywulki, a beading jest używany przez coraz więcej ludzi. Niezbędne do pracy są koraliki. W stanie sklepów dostępnych jest wiele niewielkich koralików, nie każdy rodzaj jednak jest właściwy do pracy. Określone bowiem są właściwe do przyszywania kilku kolorowych koralików, żeby ożywiać kompozycję, kolejne zaś do sznura korali, a tam ważna jest precyzyjność. Rozpoczynając pracę z malutkimi koralikami może się zdawać, że bez trudu kupimy odpowiednie tworzywa. Niestety, nie jest to w ogóle tak łatwe, właśnie wybór koralików staje się problemem.

Hej, sprawdź to druty bambusowe, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Szczególnie dla osób, które dopiero co chcą rozpocząć przygodę z wyplataniem korali. Na rynku najbardziej tanie i najbardziej powszechne są koraliki standardowe, które nie firmują się żadną marką. Są niedrogie, ale nie warto w nie zainwestować chociażby paru groszy. Do nauki także nie są dobre, bo koraliki takie muszą być wyjątkowo równe, inaczej nie da się poprawnie nauczyć techniki i możemy stracić tylko nerwy, co więcej zaczniemy się frustrować, że nic nam się nie udaje.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj także (http://goldkram.eu/about_o_nas.htm) nowe i zajmujące wątki. Wystarczy wejść w podany link.

Dlatego też początkującym warto polecić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są markowe, to i na takie może przyjść czas, w momencie gdy już osiągniemy biegłość najlepiej z kolei uczyć się na znanych nam i niezastąpionych koralikach. Jakiego rodzaju mamy rodzaje koralików? Bardzo różne, ale na polecenie szczególnie zasługują koraliki szklane. To naturalnie jest uzależnione od posiadanego przez nas gustu. Dobrać tak więc możemy wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak szeroki, że można eksperymentować.
#nauka#praca#sklepy