Published by admin on 23 listopada, 2021

Czy na pewno moda na eko rzeczywiście tak bardzo przyjazna dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne produkty zdobywają coraz większą popularność, można wręcz rzec że się wdarły przebojem do naszych domów i mieszkań. Teoretycznie ich kupowanie pomaga przyrodzie, bo zrobione zostały w zgodzie z obowiązującymi standardami, przy użyciu w pełni naturalnych sposobów i z uwzględnieniem ochrony przyrody Niestety o dużej części zwykłych produktów nie można tak powiedzieć, bo wytwarza się je w sposób daleko odbiegających od wyobrażeń wielu z nas.

środowisko

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo spraw nawet nie dociera do naszej świadomości, w dobrze pojętym interesie wielu firm leży przecież, aby nie zrobiło się o nich głośno.

Zobacz, jakie dane znajdziesz pod tym odnośnikiem (https://tdruk.pl/blog/). Na pewno będą bardzo ciekawe i godne zainteresowania, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

Nikt więc nie powinien się dowiedzieć, jaki jest społeczny i środowiskowy koszt wytworzenia jednej pary jeansów z bawełny, jak jest od tego skażone środowisko i ile będą musieli wycierpieć ludzie pracujących przy uprawach. Jeśli ktoś zakupi koc z bawełny organicznej , to taka informacja na nim będzie i może się zastanowi, co to jest ta ekologiczna bawełna. Jednak jeżeli na spodniach nic pisać nie będzie, to w sumie mało kto będzie się przejmował, jak gdzieś tam daleko zostały zrobione.

Analogicznie jest z pozostałymi produktami wytwarzanymi gdzieś daleko poza granicami naszego kraju.

Chcesz dowiedzieć się więcej detali na ten ciekawy temat? Zatem ten tekst doczytaj tu (http://www.eogniwa.pl/pl/p/Zawiesie-pasowe-2T-/57) kolejną stronę pod poniższym linkiem.

Kupując stylowe wycieraczki kokosowe też się nie będzie wiedziało, czy plantacje, na jakich wyrastały palmy powstały w wyniku wycinki lasów tropikalnych, czy jednak wszystko odbyło się z poszanowaniem przyrody. Podobne wątpliwości mogą mieć osoby które zamierzają kupić barwne ręczniki z bambusowej przędzy. Niestety ostatnio znaczek eko trochę zaczął tracić na swojej wartości, a tak naprawdę jest coraz częściej nadużywany.

ekologia

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie to wynikać z faktu, że towary opatrzone nim dużo więcej kosztują, bo w teorii znacznie więcej będzie kosztowała produkcja. Oprócz tego niestety czasami zanim się zacznie ekologiczne uprawy, to trzeba zniszczyć przyrodę. Szczególnie dużym problemem jest to w krajach równikowych, gdzie za bardzo się wycina lasy deszczowe będące siedliskiem ogromnej ilości roślin i zwierząt. I nawet jeśli na takim obszarze powstanie uprawa która nie stosuje chemii, to czy można stwierdzić, że jest ona przyjazna dla przyrody?
#eko#firma#Produkty ekologiczne#środowisko