Published by admin on 10 grudnia, 2021

Co znaczy, aby dobierać ubrania dobrze na daną okazję? Czym jest pojęcie dress codne?

Zdolność dopasowania stroju do okazji to rzeczywiście ważna cecha. Dziś odnosi się to do sztywnych reguł w tym zakresie, jednakże obowiązują określone niepisane zasady. To dokładnie one nie pozwalają nam pojawić się w świątyni w szortach albo pójść na wieczorowe przyjęcie w spodniach dresowych. Zestaw tych działań definiowany jest jako dress code.

To pojęcie ostatnio cieszy się dość sporą popularnością. O umiejętności dopasowywania stroju i dodatków jest cała masa informacji w internecie czy prasie. Na takie tematy wypowiadają się specjaliści zajmujący się protokołami dyplomatycznymi, dużo do powiedzenia mają też celebryci. Czasami więc tego typu artykuły powstają jeśli chodzi o dobranie stylu, częściej jednak w związku z rozmowami kwalifikacyjnymi albo wybraniem ubrań na spotkania służbowe. Czemu jednakże dress code jest tak ostatnio popularny, co dokładnie znaczy powyższe pojęcie?

buty

Autor: WOJAS
Źródło: WOJAS

Dress code to część etykiety, czyli zasad zachowań i norm społecznych. Etykieta (Flexpress – etykiety peel off) natomiast mówi nam, w jaki sposób zachować się na spotkaniach towarzyskich, to znaczy służbowych lub też luźniejszych spotkaniach towarzyskich. Niektórzy mogą powiedzieć, iż zawsze występuje jakaś etykieta, dlatego też obuwie damskie clarks czy należą do swego rodzaju kanonu, który pasuje do pewnego nurtu w modzie – kupuj z Ceneo.

Jeśli czytasz ten artykuł, znaczy to, że zainteresowało Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne źródła zawierają równie atrakcyjne dane.

podobnie jesteśmy w stanie powiedzieć o innym rodzaju obuwia, jak buty zimowe damskie sportowe, które są o tyle pasujące, o ile przyzwalają na to warunki atmosferyczne. Nikt przecież nie będzie zakładał tego rodzaju butów w lato. To fakt, jednak dress code jest wciąż bardziej powszechnym zjawiskiem w modzie i stosuje się do niego coraz więcej osób. Istotnym elementem dobierania odpowiedniego stroju jest dopasowanie ubrania do panujących reguł społecznych. Mowa tutaj na przykład o tym, iż do teatru albo opery ubieramy się elegancko.

Z pewnością nikt nam nie odmówi uczestnictwa w spektaklu, jak wykupimy bilet, jednak możemy narazić się na niezbyt przychylne spojrzenia będących tam osób, jacy na pewno uznają nas za jednostkę niezbyt kulturalną – modne kamizelki męskie. Identyczna sytuacja odnosi się do przyjęć wieczorowych. W tej sytuacji eleganckim wyglądem możemy zaakcentować doniosłość chwili. Tak więc założenie dresu na wesele będzie odebrane, jako brak szacunku oraz nieumiejętność zachowania się w danej sytuacji. To samo w sumie można powiedzieć o jakiejś porze roku, jak okres zimowy w Lublinie wiadomo, iż w zimę liczą się właściwe ubranie. Na pewno natomiast jak kurtki męskie Lublin ma do zaproponowania bardzo wiele, ponieważ jest tu bardzo dużo sklepów z dobrą ofertą. Jednocześnie, niektórzy mogą też być zdziwieni jak zamiast ciepłej kurtki nosimy kamizelki męskie, jest to zależne więc od wielu czynników.
#buty#moda#ubrania