Published by admin on Lipiec 8, 2020

Ciężka sytuacja? Warto zaufać psychologowi, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z nowej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przydarzają się każdemu. Aczkolwiek różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być różnie odbierana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozmaitych czynników.

Terapia psychologiczna

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko nasz charakter, ale również nasze dotychczasowe doświadczenia i spotkani jak dotąd ludzie uczą nas pewnych zachowań i reakcji. Taka jest jest już nasza natura, jednakże warto dążyć do tego, by nie poddawać się przyzwyczajeniom i starać się spoglądać na każdą sytuację z nowej perspektywy, w myśl zasady, że jeśli coś zdarzyło się wiele razy nie znaczy, że wydarzy się i po raz kolejny. Ale jak, to zazwyczaj bywa, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Każdy nawet największy optymista i osoba pozytywnie nastawiona do świata ma czasem chwile „załamania”.

To jak sobie radzimy w tego rodzaju sytuacjach jest bez wątpienia indywidualną sprawą, jednak już w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić, powinniśmy dla własnego dobra dopuścić możliwość pomocy ze strony profesjonalisty. Psycholog Katowice jest przydatny właśnie w takich sytuacjach. Wielu ludzi stara się rozwiązywać swoje problemy i stany depresyjne samodzielnie, uznając, że są jedynymi odpowiedzialnymi za to zadanie. Jednak, jak pokazuje praktyka, już zwykła rozmowa z inną osobą, może dużo zdziałać, gdyż zaczynamy dostrzegać problem również z innej strony. Jeżeli nie mamy bliskiego przyjaciela bądź też nie możemy zwierzać się nikomu z rodziny, warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z nowej perspektywy.

W życiu ważna jest umiejętność rozwiązywania problemów, dokonywania wyborów i stawiania czoła sytuacjom, które wymagają od nas dużego zaangażowania. Nie zawsze jesteśmy uczeni jak sobie wówczas radzić i nie powinniśmy mieć o to do siebie pretensji.

Czy masz chęć przeglądnąć kolejne artykuły? W takim razie namawiamy do kliknięcia w link – tam oczekuje na Ciebie autorska strona internetowa (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html).

Powinniśmy natomiast wykorzystywać wszystkie możliwe rozwiązania, które mogą nam pomóc wyjść z impasu i spojrzeć na nasze życie w nowym świetle. Nie obawiajmy się zatem pójść do psychologa, jeśli już wykorzystaliśmy rozmaite rozwiązania i nadal bez skutku staramy się radzić z trudną sytuacją.

#depresja#Psycholog#życie