Published by admin on 1 grudnia, 2021

Bambus czy „bambus”? Kilka mądrości w temacie możliwości tego dodatnio ekologicznego materiału.

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się na wschód. Mamy przed oczami wielkiego czarno-białego zwierzaka jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności tejże rośliny, to mimo wszystko populacja ludzka odgrywa tu ogromną rolę. Leżąc na kanapie i spoglądając na zasadzone w jednej z rabatek pędy bambusa i rozmyślając nad ich kolejnymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że materiały, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten dalekowschodni przysmak.

Kolorowe skarpety

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o dominację w branży zmaga się niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną często do różnych ubrań.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik do www, a przeczytasz informacje na opisywany wątek, który z pewnością Cię zainteresują.

Posiada niewiele niecodziennych właściwości, mimo to w ten sposób wytworzona, nadal jest reklamowana jako produkt ekologiczny. W Ameryce Północnej za podobne działania producent skarpet otrzymuje ogromne kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania podobnej informacji. W tym wypadku należy więc uważać – świadomy, rozsądny konsument powinien kupić skarpety oznaczone jako wyprodukowane z bambusa, a nie z włókna bambusowego. Odzież wytworzona oryginalnie, z wiadomego i sprawdzonego miejsca jednak cieszy się ogromnym powodzeniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je w pierwszej kolejności firmy sportowe – oferując światu bambusowe skarpety sportowe, a w kolejności firmy z odzieżą z wyższej półki. Oczywistym jest, że elegancki mężczyzna ma ochotę czuć się komfortowo przez cały dzień w lakierkach. Taki efekt dają skarpety z bambusa . Także dla firm z branży odzieżowej są bardzo korzystnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one nanosić wszelakie desenie. Nierzadko więc skarpety w takim standardzie jesteśmy w stanie zobaczyć na stoiskach świątecznych, odróżniające się od innych wieloma kolorami oraz interesującymi motywami. Mimo możliwości błędu nie ma sensu jednak zniechęcać się do skarpet z bambusa. Jeśli są z oryginalnego materiału, to są doskonałą ideą do codziennego ubioru, a jeśli tylko z wymienianej powyżej wiskozy – to i tak to wystarczająca, choć codzinna tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie przepłacać.

#Bambus#mężczyzna#skarpety#ubrania